Занимливости за зелката

Витаминот Ц од зелката се споредува  со оној од цитроните, така што има дури 50 милиграми на 100 грама.

Share
Прочитај повеќе

Како да направите домашен путер на традиционален начин?

Откако ќе се раздели матеницата, и зрната од путер се пренесува во цедилка и се мие постојано со ладна вода.

Share
Прочитај повеќе