НАЈНОВИ ВЕСТИ: Од вечерва доаѓа силен ветер од 90 км/ч и снежни врнежи

Од вечерва, ќе започнат нови врнежи од дожд и тоа од запад, додека на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег каде снежната покривка повторно значително ќе се зголеми.

Share
Прочитај повеќе

Нивото на Пчиња во благ раст

Водостојот на реката Пчиња бележи благ раст во текот на изминатите денови и повторно е за неколку сантиметри над просекот за јануари.

Share
Прочитај повеќе

Бачовски: Грант од 32.8 милиони денари за општина Делчево, пари за улици, канализација и затворен градски пазар

Заедно со градоначалникот на општина Делчево, Горан Трајковски извршивме увид на проектите финансирани од Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.

Share
Прочитај повеќе

Започна аплицирањето за субвенции преку „Купи куќа, купи стан“

Граѓаните годинава ќе можат да аплицираат за субвенција за станбен кредит од државата, преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Барањата можат да се поднесуваат до 31 декември 2021 година. информира Министерството за  финансии.

Share
Прочитај повеќе

УЈП го пролонгираше рокот за поднесување на даночни пријави до 29 јануари

Управата за јавни приходи – УЈП, го пролонгираше за дополнителни 4 дена рокот до кој може да се поднесуваат даночните пријави.

Share
Прочитај повеќе