Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето со умерен до засилен јужен ветер.

Поради продор на многу студена воздушна маса од север, во четврток попладне ќе почне да дува силен северен ветер, кој ќе се задржи и во наредните денови и ќе услови значително заладување.

Share
Прочитај повеќе

Хоџа: Откупот на тутун е во завршна фаза

-Договорното производство е клучниот фактор за успех. Ова важи за сите земјоделски сектори и ние како министерство кон тоа целиме, истакна Хоџа.

Share
Прочитај повеќе

Во Виетнам уништени 100.000 парчиња живина заради ширење на птичјиот грип

Од почетокот на годината Виетнам уништи повеќе од 100.000 парчиња живина во обид да го запре ширењето на птичјиот грип, соопшти владата на оваа азиска земја.

Share
Прочитај повеќе

Важноста на бубамарите во органското производство

Во Европа има повеќе од 100 видови бубамари, а само мал број предизвикуваат штета на одгледуваните растенија

Share
Прочитај повеќе