Забрана за тешки моторни возила на патот Гостивар-Кичево

Поради врнежи од снег и ниски температури воведена е забрана за сообраќај на тешки моторни возила.

Share
Прочитај повеќе

Најстудено во Маврово и Крушево, до крајот на денот снежна покривка насекаде

Најстудено изутрина е во Маврово, каде се измерени -13 степени, по што следат Крушево со – 11, Берово -10, Во Крива Паланка -9, во Прилеп – 7.

Share
Прочитај повеќе