Следните денови времето ќе биде постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Времето во земјава утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

Винотек” ги додели наградите за најдобри вина и ракии произведени во домашни услови

Здружението „Винотек”, кое се залага за негување и развој на винската култура, вински туризам и производи од грозје, синоќа ги додели наградите од натпреварот за најдобри вина и ракии произведени во домашни услови.

Share
Прочитај повеќе

РУРАЛНА ЖЕНСКА ОСМОМАРТОВСКА КАМПАЊА

Дури 84 отсто од жените во руралните средини велат дека КОВИД пандемијата имала негативен ефект врз нивниот живот и врз економската сигурност на семејното земјоделско стопанство.

Share
Прочитај повеќе