За 20 сантиметри понизок водостојот на Вардар кај Велес

За 20 сантиметри денеска е понизок водостојот на Вардар кај Велес во однос на вчера. Понизок е водостојот и кај Јегуновце и кај Скопје.

Share
Прочитај повеќе

Македонија од четврток во портокаловата листа за патување на Кипар

За земјите од втората (портокаловата) категорија задолжителна е потврда за негативен молекуларен тест направен 72 часа пред патувањето.

Share
Прочитај повеќе

Промотивна кампања за јавната свест во фитосанитарната област Хоџа: Интензивно работиме со сите засегнати страни, за нивно запознавање и исполнување на новите фитосанитарни барања кои мора да се исполнуваат. Само така, за нас ќе биде достапен европскиот пазар

Денеска, во Клубот на пратеници, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, учествуваше на настан за промоција и подигнување на јавната свест во фитосанитарната област.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло со умерена локална облачност и северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен, ветер од северен правец.

Share
Прочитај повеќе

Со ребалансот на Буџетот ќе се исплатат сите субвенции за сточарството

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денеска уште еднаш повтори дека со ребалансот на Буџетот ќе бидат исплатени сите субвенции за сточарството.

Share
Прочитај повеќе