Денес возете внимателно: Влажни коловози и можни одрони

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата

Share
Прочитај повеќе

И денес облачно и нестабилно

И денеска во земјава се очекува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Поплавите во Германија причинија штета од неколку милијарди евра

Досега во Германија загинаа 157 лица во поплавите предизвикани од невремето кое ја зафати земјата, но се стравува дека бројот ќе биде уште поголем.

Share
Прочитај повеќе