АХВ повикува на совесно и безбедно празнување на Курбан Бајрам

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство Николче Бабовски им го честита празникот Курбан Бајрам на граѓаните од муслиманска вероисповест и повикува на совесно и безбедно празнување.

Share
Прочитај повеќе

Верниците од исламска вероисповед го слават Курбан Бајрам

Верниците од исламска вероисповед денеска го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно со сончеви периоди, наместа краткотраен пороен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе