Почнуваат ИПАРД инфо деновите посветени на мерка 7 „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“

Претставници од Телото за управување со ИПАРД при МЗШВ и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, во наредниот период во поголем број на населени места, ќе оддржат отворени ИПАРД инфо денови, посветени на Мерка 7 „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“.

Share
Прочитај повеќе

МТСП: Во тек е етапната исплата на јулските пензии

Министерството за труд и социјална политика известува дека денеска започна етапната исплата на јулските пензии. 

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло со температури до 39 степени

Времето денеска во државава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе