Бектеши ќе ги презентира измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции

​Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи на прес-конференција во врска со измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестиции.

Share
Прочитај повеќе

Активни пожарите во Беровскиот, Скопскиот, Битолскиот, Кумановскиот регион

Се уште се активни пожарите во Пехчево, Сарај во Скопје, Петровец, Старо Нагоричане, Прилеп, Штип, Битола, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК), согласно состојбата до 8 часот. 

Share
Прочитај повеќе

Ангажирани 644 полицајци за пожарите во изминатото деноноќие

Во активностите за гаснење и превенирање на пожарите во изминатото деноноќие биле ангажирани 644 полицајци.

Share
Прочитај повеќе

Народна банка ги објави стандардизираните табели за депозитите и кредитите на банките

Почна објавувањето на стандардизираните табели со податоци за кредитите и депозитите што ги нудат банките и штедилниците

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло со температура до 41 степен

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 31 до 41 степени.

Share
Прочитај повеќе

Потребна документација за да станете Регистриран Индивидуален Земјоделец согласно ФПИОМ

Документите кои Ви се потребни за да станете ИЗ, односно да започенете да бидете земјоделец со приоритетна дејност, а согласно тоа, пензиско и здравствено осигурување плаќате сами во ФПИОМ

Share
Прочитај повеќе