Почнува изградбата на првата јужнокорејска инвестиција во ТИРЗ – Скопје 2

Во Технолошко-индустриската развојна зона – Скопје 2 денеска ќе биде означен почетокот на изградбата на првата јужнокорејска инвестиција во земјата.

Share
Прочитај повеќе

УХМР: Вчера најмногу дожд наврна во Струмица, викендов пороен дожд на повеќе места

Од УХМР посочуваат дека  времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. 

Share
Прочитај повеќе

СДСМ:Честитка на генералниот секретар Николовски за денот на Армијата

Честитка на генералниот секретар Николовски за денот на Армијата: Вие сте столбот на нашата одбрана, почитувана Армија која е дел од НАТО сојузот

Share
Прочитај повеќе

Дождот го стави под контрола пожарот на планината Готен кај струмичко Нивичино

Дождот што заврна синоќа во струмичко го стави под контрола пожарот на планината Готен, кај селото Нивичино.

Share
Прочитај повеќе

Кавадарци добива Вински салон

Кавадарци ќе добие Вински салон, информираа вчера од Кабинетот на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Share
Прочитај повеќе

Хоџа: Исплатени 182,3 милиони денари за субвенции за задржано женско јаре и за сертифициран семенски материјал

„Денеска на сметките на 7.267 субјекти исплатени се близу 182,3 милиони денари за субвенции.

Share
Прочитај повеќе

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има локална појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Share
Прочитај повеќе