Во прекин сообраќајот на патот А2 Кичево –Охрид во период 11.30 и 14.30ч.

Патниот правец А2 Кичево-Охрид сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11.30 часоти и 14.30.

Share
Прочитај повеќе

„Газпром” планира годинава да почне со експлоатација на гасоводот „Северен тек 2″

Руската енергетска компанија „Газпром” планира годинава да почне со транспорт на гасот преку гасоводот „Северен тек 2″ под Балтичко Море до Германија, откако ќе заврши изградбата на целиот проект, соопшти денеска компанијата, пренесе ДПА.

Share
Прочитај повеќе

Шапуриќ: Спречен нелегален риболов во Охридско Езеро

Продолжува акциjata  за спречување на нелегален риболов на Охридското Езеро.

Share
Прочитај повеќе