СДСМ:Странски инвестиции во ТИРЗ кои носат нови работни места и повисоки плати

Мерките и политиките што ги презема Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, даваат позитивни економски резултати.

Share
Прочитај повеќе

Горивата поевтини за половина до 1,5 денари за литар

Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). 

Share
Прочитај повеќе

Граѓаните од денеска можат да ги подигаат новите лични карти

Околу 40 илјади граѓани од денеска ќе можат да ги подигаат новите лични карти на кои ќе биде впишано новото име Република С. Македонија.

Share
Прочитај повеќе

Изменет сообраќаен режим на патот Маврови Анови – Жировница

Делница Маврови Анови – Жировница, почнувајќи од утре 24 август од 10 до 16 часот ќе биде со изменет сообраќаен режим поради градежни активности.

Share
Прочитај повеќе

Утре стабилно и топло време, во среда дожд

Времето во земјава во текот на утрешниот ден ќе биде стабилно со благ пораст на дневната температура, но, веќе во среда и во четврток се очекува нестабилно време со дожд.

Share
Прочитај повеќе

Овошките и виновата лоза најзагрозени, останува препораката за наводнување

Намалувањето на температурите за неколку степени, воопшто не ја смени состојбата со долготрајната суша во земјоделството.

Share
Прочитај повеќе