Се проширува гасоводната мрежа во Струмица

JПЕД „Струмица – Гас” интензивно работи на проширување на дистрибутивната гасоводна мрежа на пократки делници и изведба на нови приклучоци.

Share
Прочитај повеќе

Министерот Хоџа ќе ги додели првите картички за „зелена нафта“ во Тетово, Желино, Теарце и Јегуновце

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денеска ќе ги додели првите картички за „зелена нафта“ на земјоделци од Тетово, Желино, Теарце и Јегуновце.

Share
Прочитај повеќе

Хемиски и бактериолошки неисправна водата за пиење во пет села во Виничко

Водата за пиење од локалните водоводи во три села во општина Виница има зголемена физичко-хемиска неисправност што е утврдено со последните испитувања што ги направиле стручни екипи од Центарот за јавно здравје од Кочани.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи

Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен и западен правец. Дневната температура ќе биде во опаѓање, особено во северните делови.

Share
Прочитај повеќе