Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно, посвежо со повремен пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде малку посвежо особено во северните делови и ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, краткотрајно и како невреме со засилен ветер, и појава на град.

Share
Прочитај повеќе

Министерот Хоџа: За каналот за наводнување Равен – Речица има проблеми, но и помрднување од нулта точка

За изградбата на новиот канал за наводнување Равен – Речица се уште се работи на експропријација, но работите се одвиваат во насока на надминување на тие потешкотии, рече денеска министерот за земјоделство Арјанит Хоџа.

Share
Прочитај повеќе