Превентивни сообраќајни мерки во Преспанскиот регион во пресрет на претстојниот Јаболкобер

Одделението за внатрешни работи во Ресен најави превентивни мерки за поголема безбедност во сообраќајот на подрачјето на Преспанскиот регион.

Share
Прочитај повеќе

Сончево со умерена облачност и краткотраен дожд во западните делови

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која ќе биде поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Share
Прочитај повеќе