Утре времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

На патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан, утре поради изведување градежни работи на пат, (минирање, бушење на косини на пат во двата правци), сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11:00 до 14:00 часот, во времетраење од 15 – 20 минути, соопштија од АМСМ.

Share
Прочитај повеќе

(Видео) Хоџа: Тука сум секогаш кога земјоделците имаат вистински проблеми, додека јас го водам Министерството, политика во земјоделството нема да има

„Генерализирање на лозарите мислам дека не е коректно и не е во ред. Ако незадоволство имале одредени политичари и градоначалници за тоа што не им успеа тоа што го планирале, мене навистина ми е жал за нив зашто сакаат да ја употребуваат маката на лозарите за да придобијат политички. Јас сум во постојана комуникација со лозарите.

Share
Прочитај повеќе

„Тиквеш“ продолжува со откупот на грозје според објавените критериуми и цени

„Тиквеш“ вчера продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика било планирано и биле повикани да го предадат грозјето во текот на претходниот ден, пренесе Канал 5. В

Share
Прочитај повеќе

Ви ги претставуваме најуспешните земјоделци за 2021

Во организација на земјоделското здружение „Современо земјоделство,“ а со медиумска и организациска поддршка на платформата Агротим, се одржа манифестацијата „Избор на најуспешни во областа на земјоделството“, финансирана од МЗШВ. На најдобрите земјоделци им беа доделени признанија за успешност во производството и професионалност во работата. Во продолжение ви ги претставуваме наградените земјоделци.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе

(Видео) Министерот Арјанит Хоџа доби признание „Пријател на земјоделците“

Во Битола, во организација на земјоделското здружение „Современо земјоделство“ а со медиумска и организациска поддршка на платформата Агротим, се одржа манифестацијата „Избор на најуспешни во областа на земјоделството“.

Share
Прочитај повеќе