Јавни Огласи: Нацрт – Стратешки план за развој на земјоделските задруги (2022-2028)

Визијата на стратегијата е да се создаде подобра иднина во која земјоделските задруги ќе можат да ги подобрат своите економски резултати и да го засилат своето социјално влијание без да го зголемат својот еколошки отпечаток.

Share
Прочитај повеќе

БИСЛИМОСКИ: Нема причина за паника, нема да се прави корекцијана цената на електричната енергија

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека не гледа причина за поскапување на електричната енергија за домаќинствата иако цената на светските берзи се зголеми на 140 до 150 евра за мегават час и порачува дека актуелната цена ќе остане најмалку до крајот на декември.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево и ветровито, од утре дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен ветер. Наутро ќе биде посвежо.

Share
Прочитај повеќе