Зголемен водостојот на Дојранското Езеро

За еден сантиметар е зголемен водостојот на Дојранското Езеро, а нивоата на останатите две природни езера во земјава се исти како вчера.

Share
Прочитај повеќе

Што досега донесе климатската конференција во Глазгов?

Со договорите за метан и против уништувањето на шумите, климатската конференција во Глазгов нуди надеж по песимистичкиот почеток, пишува Њујорк Тајмс.

Share
Прочитај повеќе

По утринската магла, нѐ очекува сончево и топло време

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Наутро по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на места долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе