Ангеловска-Бежоска на конференција на ОН: Банките со сѐ поголема посветеност на зелените кредити ‒ лани раст од 23%

Климатските промени можат да влијаат врз ценовната и финансиската стабилност, односно врз целите на централните банки

Share
Прочитај повеќе

Сто осумдесет и пет мостри на оценување за најдобро младо вино од семејни производители

Сто осумдесет и пет мостри на оценување за најдобро младо вино од семејни производители, во тек е дегустација и оценување во рамките на натпреварот што го организира Здружението на македонски винари енолози, со седиште во Кавадарци

Share
Прочитај повеќе

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

Автомото сојузот на Македонија информира дека е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка.

Share
Прочитај повеќе

„Slow Wine салон 2021“ денеска и утре во Битола

Во Битола денеска и утре ќе се одржи настанот „Slow Wine салон 2021″, што има за цел да ги презентира и промовира производителите на вино, кои ќе ги презентираат нивните вински приказни и ќе понудат дегустација на вина.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно, попладне локален дожд и снег на повисоките планини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер.

Share
Прочитај повеќе