Од полноќ ново поевтинување на нафтените деривати, цената на дизелот се намалува за 3,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,80% во однос на одлуката од 5.08.2022 година.

Share
Прочитај повеќе

ТИРЗ: Отворени над 1100 нови работни места од почетокот на годинава

Продолжува растот на вработени и на извозот во технолошко индустриските развојни зони и во јули, покажува редовната анализа на ТИРЗ. 

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Попладне претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе