Топол бран во четврток и петок, температури и над 40 степени

На целата територија на државата во четврток и петок ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Share
Прочитај повеќе

Оризопроизводители го блокираа патот Штип – Кочани кај Облешево

Сообраќајот се одвива наизменично.

Share
Прочитај повеќе

По барање од здруженијата во свињарскиот сектор ќе се формира координативно тело за следење и спречување на африканската свинска чума

Министерот Љупчо Николовски во текот на вчерашниот ден соопшти дека до Владата ќе биде доставено барање за формирање на координативно тело за следење и спречување на африканската свинска чума.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, попладне изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Share
Прочитај повеќе