Фестивал на храна и вино во Струмица на 7 септември во рамките на Отворен Балкан

Како продолжение на Саемот на вино, храна и туризам кој од 1-4 септември се одржува во Белград, Владата на Македонија на 7 септември, во рамките на иницијативата Отворен Балкан, организира и регионален Фестивал на храна и вино во Струмица. 

Share
Прочитај повеќе

МТСП: Во тек е етапната исплата на августовските пензии

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 30.08.2022 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за м.август, кои продолжуваат да се исплатуваат предвремено.

Share
Прочитај повеќе

И денеска променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе