Македонски вина, храна и туризам на „Винска Визија на Отворен Балкан“ во Белград

Под покровителство на владите на Србија, Македонија и Албанија, како дел од иницијативата „Отворен Балкан“, утре во Белград почнува Првиот меѓународен саем за вино, храна и туризам „Винска Визија на Отворен Балкан“.

Share
Прочитај повеќе

Јавен повик за финансиска поддршка на земјоделски задруги

JАВЕН ПОВИК бр.10/2022

за доставување на барања за користење на средства од Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој за 2022 година

Share
Прочитај повеќе

Привремено се укинуваат царински стапки за млеко и павлака

Владата вчера донесе одлука за времено укинување на царинската стапка од 20 проценти за млеко и павлака.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо и нестабилно, попладне повторно дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе