Агро – Метео: Денеска врнежливо, утре сончево

Вести

Денеска времето ќе биде врнежливо, а на повисоките места и на планините од снег. Ќе дува умерен северен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Дневните температури ќе бидат во Скопје, Кавадарци и Охрид  7 Целзиусови степени, Маврово и Берово 3, Битола 6, Крива Паланка 4, Дојран 10.

Временската прогноза за утре е сончево, но студено со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 0 во Маврово и Берово, Охрид 2, Битола и Крива Паланка 4, Скопје 5 до 6 во Кавадарци и 7 во Гевгелија.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *