Агро – Метео: Врнежливо време и денес и утре

Вести

Под влијание на потопол влажен бран, денес и утре ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд.

Денеска во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 л/м2), а утре пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде локално ќе бидат поројни.

Од четврток се очекува стабилизација на временската состојба.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *