АМСМ апелира: Поради одрони, внимателно возете по котлините и клисурите

Вести

АМСМ информира за можни одрони по котлините, клисурите и речните долини, и поради тоа апелира на внимателно возење.

„АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата
низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево“, велат од АМСМ

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *