Бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

Вести

За половина денар поскапуваат Еуросупер БС-95и Еуросупер БС-98 и дизелот, а екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ новата цена на Еуросупер БС – 95 е 68 денари за литар, на Еуросупер БС-98 е 70 денари, дизелот – 60,50 денари, а екстра лесното масло 60 денари за литар.

Мазутот поскапува за 1,008 денари и еден килограм ќе се продава за 34,889 денари.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *