Битола под снежна прекривка

Вести

снњежна прекривка

 

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, а се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

А од 09:40 часот утрово е воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, информираа надлежните од АМСМ.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *