Денес умерено облачно

Вести

Денеска  времето ќе биде умерено облачно а ќе има услови и за локален краткотраен дожд. Ќе дува умерен,  на некои места засилен ветер од западен и од југозападен правец. Температурите ќе се движат во интервалот од 18 до 26 степени.

Во  наредните денови продолжува периодотот  на стабилно, суво и сончево време со умерена локална облачност. Повремено и локално ќе има нешто повеќе облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец кој повремено ќе засилува. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *