И денеска натпросечно топло време

Вести

Времето и денеска ќе биде натпросечно топло, но ќе има мала до умерена облачност

Утринските температури ќе се движат од 7 до 14 степени додека дневните ќе достигнат до 33 степени. Во Скопје времето ќе биде слично со температура до 33 степен.

Од вторник ќе преовладува претежно облачно со нешто повисоки утрински температури, а

дневните температури значително ќе опаднат. Врнежите ќе започнат како послаби во ноќта

кон вторник и ќе биде врнежливо со поинтензивни врнежи во западните делови кои во

вторник понекаде ќе бидат проследени со повремени грмежи и заилен ветер.

Минималните температури во вторник ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните до 25 степени. Во текот на следните денови температурата ќе опаѓа и ќе достигне до 21 степен

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *