Наутро студено, преку ден сончево до 12 степени

Вести

Утринските температури ниски, по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност.

 

Минималната температура ќе биде во интервал од – 6 до 0, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево и магливо со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до – 5, а максималната ќе достигне 7 степени.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и претежно тивко време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, па таму ќе се задржи постудено.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *