ОСМАНИ: Полицискиот час за цела држава ќе биде по примерот на Куманово

Вести

Полицискиот час на територијата на целата држава од среда ќе се продоложи и ќе трае од 16.00 часот до о5.00 часот утредента. Ова на својот фејсбук профил го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, објавувајќи дека полицискиот час за целата држава ќе биде по примерот на Куманово.

Од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24 часа.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *