По студеното утро, нѐ очекува сончев и потопол ден

Вести

Утрово времето ќе биде студено, а преку ден претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

May be an image of ‎text that says "‎AeH neToK (29.10) ca6oTa (30.10) Bpeme HeAeлa (31.10) noHeAeлHиK (01.11) Bemep BTopHиK (02.11) mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) Ao 3 Ao 4 14 Ao 20 Ao 5 14 Ao 20 Ao 5 13 Ao 19 5 no 10 14 A የዋקህ 20 13 Ao 18‎"‎
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *