Силно невреме во демирхисарско, Слепче погодено од град

Вести

Вчера доцна попладнето демирхисарскиот крај го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град.

Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто во еден момент го послал селото како снежна покрива.

Засега нема информации за евентуални штети во земјоделските посеви од временската непогода.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *