Сончево и топло со умерена локална облачност и северен ветер

Вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен, ветер од северен правец.

May be an image of text that says "ден среда (07.07) четврток (08.07) време петок (09.07) сабота (10.07) ветер недела (11.07) 13 до 22 променлив мин.тем. (C) мак.тем. (C) ув 14 до 23 30 до 38 13 до 22 32 до 39 12 до 21 9 31 до 38 12 до 20 9 30 до 36 9 29 до 37 8 8"

Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје и околината сончево и топло со мала до умерена облачност и повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени.

Во наредните денови до петок времето ќе биде сончево и многу топло, со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност, проследена со пороен дожд и грмежи

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *