Sunday, November 27, 2022

Сончево и топло со умерена облачност, попладне локален пороен дожд и грмежи

Вести

Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, а од пладневните часови ќе има појава на краткотрајна нестабилност со повремен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Во наредните денови следува период на топло време, повремено со изолирана појава на нестабилност во попладневните часови и со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено за време на викендот и на почетокот на следната недела

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *