Сончево со мала до умерена облачност

Вести

Денес, среда, 21 април, во Битола, според прогнозите не матеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Можни се услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, четврток, 22 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *