Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, на границите нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Пренасочување на сообраќајот на автопатот Е-75 кај клучката Градско по една лента

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Share
Прочитај повеќе

АМСМ апелира: Поради одрони, внимателно возете по котлините и клисурите

АМСМ информира за можни одрони по котлините, клисурите и речните долини, и поради тоа апелира на внимателно возење.

Share
Прочитај повеќе

Изменет сообраќаен режим на патот Маврови Анови – Жировница

Делница Маврови Анови – Жировница, почнувајќи од утре 24 август од 10 до 16 часот ќе биде со изменет сообраќаен режим поради градежни активности.

Share
Прочитај повеќе

Од денеска целосно затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека од денеска целосно ќе биде затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ.

Share
Прочитај повеќе

Денес возете внимателно: Влажни коловози и можни одрони

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот умерен по суви коловизи, без задржувања на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот умерен по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Share
Прочитај повеќе

Поради одрон изменет сообраќајниот режим на патот Велес – Градско

На регионалниот пат Р-1102 Велес – Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Share
Прочитај повеќе