Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а на североистокот од земјата значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен, ветер од северен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со умерена облачност и температури до 12 степени

Времето денеска наутро ќе биде умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Студено утро, преку ден сончево со мала облачност

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Share
Прочитај повеќе

Денеска променливо облачно и студено, со сончеви периоди во попладневните часови

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со сончеви периоди во попладневните часови.

Share
Прочитај повеќе

УХМР: Врнежите ќе престанат до вечер, од утре сончево со мала облачност

Врнежите од дожд во попладневните и вечерните часови ќе престануваат. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Share
Прочитај повеќе

И денеска нè очекува облачно, свежо и врнежливо време

Времето денеска ќе биде облачно, свежо и врнежливо. Наместа врнежите ќе имаат пороен карактер, а во вечерните часови ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и посвежо со северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло, од сабота пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови слаб до умерен западен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно, со температура до 28 степени

Времето во утринските часови ќе биде променливо облачно, во текот на претпладнето со умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо и нестабилно, попладне повторно дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе