Времето денеска студено, во следните денови благ пораст на дневните температури

Времето наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

Денеска времето ќе биде топло и ветровито, попладне дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно со подолги сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Претежно во планинските подрачја ќе има повремен слаб дожд. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен западен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло со температура до 38 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност и во северозападните планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд, понекаде со ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска малку посвежо со мала локална облачност

Времето ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Силно невреме со град погоди повеќе делови од Македонија

Силно невреме  проследено со град со големина на  орев го погоди пелагонискиот регион вчера доцна попладнето.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

ремето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Share
Прочитај повеќе

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска ќе биде променливо облачно со пороен дожд попладне

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе