Утрово студено, во текот на денот претежно сончево и потопло

Времето денеска наутро ќе биде студено, а во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Претпладне променливо облачно, попладне сончево

Времето претпладне, особено на север и на исток,  ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови ќе преовладува сончево време. Преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, информираат од УХМР.

Share
Прочитај повеќе

Денеска и утре ветровито со минимални температури и до нула степени

За денеска и утре синоптичарите најавуваат ветровито време со повремено засилен северен ветер.

Share
Прочитај повеќе

ПОЧНУВА ЕСЕНТА

Есента во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 21:21 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента.

Share
Прочитај повеќе

ПРОМЕНЛИВО И ПОСВЕЖО СО ПОВРЕМЕН ДОЖД И ВЕТЕР

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд.

Share
Прочитај повеќе

Умерено облачно, со максимална температура до 35 степени

Времето денеска во државава ќе биде малку до умерено облачно и нешто потопло, најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР.)

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево и топло, утре облачно со дожд

Времето во земјава ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец (на места со брзина над 70 км /час).

Share
Прочитај повеќе

Времето денес ќе биде сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево и топло, температурата до 35 степени

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со слаб северен ветер

Времето утрово ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од Кумановско до Штипско краткотрајно ќе засилува.

Share
Прочитај повеќе