И денеска дожд и грмежи, потопло од понеделник

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно, попладне со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови на места нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Денеска нè очекува променливо облачно време со повремен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно со локален пороен дожд, грмежи и ветер попладне

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде променливо облачно, а од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и град

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Share
Прочитај повеќе

Претпладне сончево, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно време со пороен дожд

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со умерена облачност, температура до 18 степени

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во североисточните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе