Се проширува гасоводната мрежа во Струмица

JПЕД „Струмица – Гас” интензивно работи на проширување на дистрибутивната гасоводна мрежа на пократки делници и изведба на нови приклучоци.

Share
Прочитај повеќе

„Газпром” планира годинава да почне со експлоатација на гасоводот „Северен тек 2″

Руската енергетска компанија „Газпром” планира годинава да почне со транспорт на гасот преку гасоводот „Северен тек 2″ под Балтичко Море до Германија, откако ќе заврши изградбата на целиот проект, соопшти денеска компанијата, пренесе ДПА.

Share
Прочитај повеќе