Сончево и многу топло со температура до 41 степен

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 31 до 41 степени.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло, портокалово ниво на опасност од високи температури

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и натпросечно топло со температура до 43 степени

Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 35 до 43 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска многу топло со температури до 41 степен

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло со засилен јужен ветер

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер.

Share
Прочитај повеќе