Филипче: Нема да има полициски час за Велигден и за Бајрам

Епидемиолошката крива е во опаѓање и бројот на новозаболени од ковид се намалува, информираше на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче.

Share
Прочитај повеќе