И денес облачно и нестабилно

И денеска во земјава се очекува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Метеоролозите со нови најави – во петок промена на времето

Во следните денови останува нестабилното време, особено во попладневните часови кога ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на невреме проследено со град.

Share
Прочитај повеќе