Од денеска полициски час од 23:00 до 05:00

По препорака на Комисијата за заразни болести, поради стивнувањето на епидемијата во земјава, Владата донесе одлука наместо од 21:00 часот, полицискиот час од денеска да започнува од 23:00, а ќе трае до 05:00 часот.

Share
Прочитај повеќе

Филипче: Нема да има полициски час за Велигден и за Бајрам

Епидемиолошката крива е во опаѓање и бројот на новозаболени од ковид се намалува, информираше на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче.

Share
Прочитај повеќе

Листа со контакти од општинските кризни штабови

Објавена е листата со контакти од општинските кризни штабови, соопшти денеска Владата.

Share
Прочитај повеќе

Издадените потврди за движење на земјоделци во полициски час ќе важат до крајот на вонредната состојба

Право на издавање на дозвола имаат само евидентираните земјоделци во Единствениот регистар на МЗШВ. Фирмите чија дејност е поврзана со земјоделско производство имаат право самите да издаваат потврди за движење на своите вработени.

Share
Прочитај повеќе

ОСМАНИ: Полицискиот час за цела држава ќе биде по примерот на Куманово

Од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24 часа.

Share
Прочитај повеќе