Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Share
Прочитај повеќе

Нема подолги задржувања на границите, коловозите суви

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот умерен по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Share
Прочитај повеќе