Времето денеска облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Во југозападните делови со сончеви периоди.

Share
Прочитај повеќе

По студеното утро, нѐ очекува сончев и потопол ден

Утрово времето ќе биде студено, а преку ден претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

Облачно и студено со дожд

Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер.

Share
Прочитај повеќе

И денеска облачно и студено со умерен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а попладне во западните делови со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Утринската во Битола -8, а дневната до 7 степени

Утрово најстудено со -8 степени беше во Битола, -6 Прилеп, -5 Попова Шапка, -4 Тетово, Д. Капија, Скопје-Петровец, -3 Штип, -2 Струмица, Крушево, Куманово, Скопје – З.Рид, Виница, Берово, Маврово, -1 Охрид, Претор, Кр.Паланка, 2 Гевгелија.

Share
Прочитај повеќе

Најстудено во Маврово и Крушево, до крајот на денот снежна покривка насекаде

Најстудено изутрина е во Маврово, каде се измерени -13 степени, по што следат Крушево со – 11, Берово -10, Во Крива Паланка -9, во Прилеп – 7.

Share
Прочитај повеќе